World Cup Street League Finals Day / Family Day Schedule

 

  Start   Event
  Time    
       
  9.00   Arrival of team managers and organizers
  9.00   Set up  PA system
       
9 9.30   Arrival 9 prep. of U9  teams
9 10.00 10.40 Under 9 Cup Semi Final
9 10.00 10.40 Under 9 Cup Semi Final
9 10.00 10.40 Under 9 Cup Plate Semi Final
9 10.00 10.40 Under 9 Cup Plate Semi Final
  9.30   Arrival of referees and goalies for penalty competition
8 10.00   Arrival & prep. of U8 Teams
8 10.30 11.00 Under 8 Cup Semi Final                                          
8 10.30 11.00 Under 8 Cup Semi Final                                          
8 10.30 11.00 Under 8 Plate Semi Final                                          
8 10.30 11.00 Under 8 Plate Semi Final                                          
10 9.45   Arrival & Preparation of Under 10 teams
10 10.00 10.45 Under 10 Penalty Competition ( All teams)
11 10.00   Arrival and preparation Of Under 11 Teams
11 10.30 11.00 Under 11 Blitz Round 1
7 11.00   Arrival & prep. of U7 teams
8 11.00 11.45 Under 8 Penalty Competition (All teams)
9 11.00 11.45 Under 9 (All teams) Penalty Competition
11 11.00 11.30 Under 11 Blitz Round 2
7 11.15 11.45 Under 7 Cup Semi Final                                        
7 11.15 11.45 Under 7 Cup Semi Final
7 11.15 11.45 Under 7 Cup Semi Final
10 11.00 11.45 Under 10 Cup Semi Final
10 11.00 11.45 Under 10 Cup Semi Final
10 11.00 11.45 Under 10 Cup Semi Final
11 11.45 12.15 Under 11 Penalty Competition
8 11.45 12.15 Under 8 LUNCH
9 11.50 12.10 Under 9 LUNCH
6 12.00   Arrival amd preparation of Under 6
6 12.15 12.40 Under 6 Blitz
7 12.00 12.30 Under 7  – Penalty Competion  (Finish incl Final)
10 12.00 12.20 Under 10 Lunch
9 12.20 13.00 Under 9  – Plate Final
9 12.20 13.00 Under 9  – Cup (3/4)
9 12.20 13.00 Under 9 Bowl Final
7 12.30 12.50 Under 7 LUNCH
  12.30   Ladies Penalty Competition
11 12.15 12.45 Under 11 Blitz Round 3
10 12.30 12.45 Under 10 Penalty Competition Final
11 13.00 13.30 Under 11 Lunch
11 13.30 13.45 Under 11 Penalty Competition Final
6 12.40 13.00 Under 6 Penalty Competition
8 12.30 13.00 Under 8 – Bowl Final
8 12.30 13.00 Under 8 – Cup (3/4)
8 12.30 13.00 Under 8 Plate Final
7 13.00 13.30 Under 7 Plate Final
7 13.00 13.30 Under 7 Bowl Final
8 13.00 13.15 Under 8  Penalty Competion Final
6 13.00 13.30 Under 6 Lunch
6 13.30 14.00 Under 6 Finals
10 13.10 13.50 Under 10 – Plate Cup Final
10 13.10 13.50 Under 10 – Cup Final
10 13.10 13.50 Under 10 -  Bowl Final
9 13.15 13.45 Under 9 Cup Final
9 13.45 14.00 Under 9 Penalty Competion Final
8 13.30 14.00 Under 8 – Cup Final
11 13.45 14.15 Under 11  – Main Final
7 13.45 14.10 Under 7 – Cup Final
  13.45 14.15 Prep presentation area
       
  14.15   Presentation of trophies

 

 

 

 

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • seefineng

  • southcounty.jpg

  • soundstore.jpg