Fixtures Wednesday August 31st to Wednesday September 7th

Wednesday 31/08/2016

Beamish Stout Senior Premier Division

19.45 Rockmount v College Corinthians, Rockmount Park (K.O’Sullivan, R. Murphy, T.Kelleher)

Youths Premier League

19.00 Castleview v College Corinthians, O’Sullivan Park (P Buckley)

Youths League 1 A

19.00 College Corinthians A v Park United, Castletreasure – Back Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (B Forde)

 

Friday 02/09/2016

Beamish Stout Junior League Cup

19.30 Carrigaline United v Corinthians Academicals (K. Szatkowski)

U17 Premier League

18.45 Lakewood Athletic v College Corinthians, Ovens  

U17 League 1A

18.45 College Corinthians A v Pearce Celtic, Castletreasure – Back Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (J Philpott)

 

Saturday 03/09/2016

Beamish Stout Junior League Cup

15.00 College Corinthians v Ringmahon Rangers, Castletreasure – Main Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (J.O.Connor)

Youth League Cup 2nd Round

14.00 St Mary’s v College Corinthians, St. Mary’s Park (D Cronin)

U11 Group 6

12.00 Richmond v Corinthian Boys B, Killeady

U12 Division 2

12.15 Passage v Corinthian Boys A, Rockenham Park          

U12 Division 5

11.30 Corinthian Boys B v Avondale United A, Castletreasure – Back Pitch – Rm 3 (Mobile Goals)

U13 Premier

10.00 Corinthian Boys v Castleview, Castletreasure – Top Pitch – Rm 1 (Put up and Drop Goals)

U14 Division 2

10.00 Corinthian Boys A v Park United, Castletreasure – Back Pitch – Rm 2 (Put up & Drop Goals)

U15 Premier

11.30 Macroom v Corinthian Boys, Murrayfield

 

Sunday 04/09/2016

Beamish Stout Senior Premier Division

15.00 Avondale v College Corinthians, Avondale Park (K.Callanan, E.Harte, D.Kleir)

Gus Walsh Trophy 2nd Round

14.00 College Corinthians v Fermoy, Castletreasure – Main Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (B Forde)

U17 League 1A

14.00 Lakewood Athletic v College Corinthians A, Ovens (W Bruton)

U10 Group 3

10.00 Corinthian Boys v St. Mary's, Rosehill

U10 Group 5

11.00 Corinthian Boys A v Fermoy. Rosehill

U11 Group 2

10.00 Mallow United v Corinthian Boys, St. Joseph's Road

U11 Group 5

12.00 Corinthian Boys A v Mayfield United A, Rosehill

U12 Premier

12.15 Wilton United v Corinthian Boys, Pat Bowdren Park

U12 Division 7

12.15 Leeside B v Corinthian Boys C, Leeside Park

U14 Premier

11.45 Corinthian Boys v Rockmount, Castletreasure – Top Pitch – Rm 2 (Drop Goals)

U16 Premier

10.00 Corinthian Boys v Lakewood Athletic, Castletreasure – Top Pitch – Rm 1 (Put up Goals)

U16 Division 1

10.00 Killinardrish Coachford v Corinthian Boys A, The Glebe, Coachford

 

Tuesday 06/09/2016

Beamish Stout Junior League Cup

18.30 Corinthians Academicals v Rockmount, Castletreasure – Back Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (R.Crean)

 

Wednesday 07/09/2016

Keane Cup

18.30 Ballincollig v College Corinthians, The Landing Field (K.O’Sullivan)

Beamish Stout Junior League Cup

18.30 College Corinthians v Passage, Castletreasure – Main Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (P.Hayes)

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • seefineng

  • southcounty.jpg

  • soundstore.jpg