Fixtures Saturday April 9th to Wednesday April 13th

Saturday 09/04/2016

Beamish Stout Senior Premier Division

14.00 College Corinthians v Rockmount, Castletreasure – Main Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (K.Callanan, R.Crean, E.Harte)

Youths Premier League

14.00 Carrigtwohill United v College Corinthians, Ballydam (A O Connell)

U11 Group 1

13:00  Carrigaline United v Corinthian Boys, Ballea Astro (Club Ref)

U12 DIVISION 6

12:00  Corinthian Boys B v Avondale United A, Castletreasure – Back Pitch – Rm 3 (Drop Goals)

U13 PREMIER

10:30  Rockmount v Corinthian Boys, Rockmount Park

U14 SKECHERS NATIONAL CUP

14:00  Corinthian Boys v Bonagee United, Castletreasure – Top Pitch – Rm 2 (Put up & Drop Goals)

U14 DIVISION 2

10:30  Youghal United v Corinthian Boys A, Ardrath Park

14 DIVISION 5

10:30  Corinthian Boys B v Blarney United B, Castletreasure – Back Pitch – Rm 1 (Put up Goals)

15 DIVISION 1

10:30  Mayfield United v Corinthian Boys A, Mayfield Park

    

Sunday 10/04/2016

Beamish Stout Junior Premier Division

10.45 Everton United v College Corinthians, Everton Park (T.Kelleher)

Ted Healy Cup Q/Final

14.00 College Corinthians v Lakewood Athletic, Castletreasure – Top Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals)  (A O Connell)

U17 League 1

14.00 Fermoy v College Corinthians A, Carrig Park (T Murphy)

U11 GROUP 7

10:30  Corinthian Boys A v Leeside A, Rosehill

U11 GROUP 8

13:15  Macroom v Corinthian Boys B, Murrayfield

U11 GROUP 10

11:45  Corinthian Boys C v Springfield Ramblers A, Rosehill

U16 DIVISION 2

10:30  Mayfield United v Corinthian Boys A, Mayfield Park

 

Monday 11/04/2016

U12 BLACKWATER MOTORS CUP

18:30  Corinthian Boys A or Wilton United v Bandon, Castletreasure – Main Pitch – Rm 2 (Put up & Drop Goals)

18:30  St, Marys A or Cobh Ramblers v Corinthian Boys – Venue Later

U13 DIVISION 3

18:45  Corinthian Boys A v Mallow United A, Castletreasure – Top Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals)

 

Wednesday 13/04/2016

Beamish Stout Senior Premier Division

18.30 Carrigaline United v College Corinthians, Ballea Park (G.Stephens, D.Deady, J.Mannix)

Beamish Stout Senior Junior Premier Division

18.30 Ringmahon Rangers v College Corinthians, Ringmahon Park (M.O.Connell)

Youths Premier League

18.30 Rockmount FC v College Corinthians, Rockmount Park (K O’Sullivan)

Youths League1

18.30 St Mary’s FC v College Corinthians A, St. Mary’s Park (H McGovern)

U17 League 1

18.30 Greenwood v College Corinthians A, Alsa Park (J Philpott)

U13 ORIEL HOUSE HOTEL CUP

18:30  Corinthian Boys v Springfield Ramblers, Castletreasure – Top Pitch – Rm 2 (Put up & Drop Goals)

U15 DENNEHY'S HEALTH & FITNESS CUP

18:30  Crosshaven v Corinthian Boys, Camden

U16 DIVISION 2

18:30  Corinthian Boys A v Macroom, Castletreasure – Back Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals)

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • seefineng

  • southcounty.jpg

  • soundstore.jpg