Provisional Fixtures April 5th to April 11th

 

FRI APR 4

Beamish Stout Floodlit League,

Casement Celtic v College Cors,  The Mardyke,  7pm , (P. Murphy)

Beamish Stout Junior Super Cup 2nd Round
Carrigaline Utd B v College Cors A,  Ballea Park, 8pm, M. O’Flynn)

SAT APR 5

Gary Comerford 15 Premier
Rockmount v Corinthian Boys, Rockmount Park, 10.30am,             Brendan O'Regan;

U16 Local Cup
Corinthian Boys A v Carrigaline Hibernians, Top Pitch,  10.30am,  John Moloney
2

Put Up Goals

Umbro 13 Division 1
Buttevant v Corinthian Boys A, Abbeyview, 11.45am, Richard Bond;

Beamish Stout Senior Premier Division
College Cors v Douglas Hal, Main Pitch, 3pm, (G. Kelly, J,. Thompson, M. Barry)  1

Put Up and Take Down Goals

Daly Industrial Supplies Youths League 1                                                                                                           

 College Corinthians B v Leeds, Back Pitch, 3pm, D Daly 2

Put Up Goals

Daly Industrial Supplies Youths League Premier                                                                                                           

College Corinthians  v Ringmahon Rangers, Top Pitch, 2pm, D Daly 3

Drop Goals

Under 9 “5 A Side Games , “

Corinthian Boys V Lakewood Ath., Back Pitch, 6pm

 

SUN APR 6

U14 Local Cup
Corinthian Boys v Leeside, Top Pitch, 10.30am, Tim McCarthy;
2

Put Up Goals

Under 11 Non Competitive

Corinthian Boys V Blarney Utd, 10.30am, Back Pitch

Beamish Stout Junior League 1
College Cors Ath v Fermoy, Main Pitch, 10.45am, (P. Hayes)
1

Put Up Goals

U12 Local Cup
Corinthian Boys v Kilreen Celtic, Top Pitch, 12.00 noon, Tim McCarthy;
3

Drop Goals

Umbro 12 Division 5
Corinthian Boys B v Springfield Ramblers B, Main Pitch,  1.15pm,  Jason Mannix;
1

Drop Goals

U14 Local Cup
Corinthian Boys A v Carrigtwohill United, Back Pitch,  2.30pm, Jason Mannix;
2

Drop Goals

Daly Industrial Supplies U17 Premier League                                                                       

Ballincollig  v  College Corinthians A, Regional Park, 3pm, P Buckley

Under 10 Nine A Side Games?
Back Pitch

MON APR 7

Umbro 13 Division 4
Ringmahon Rangers A v Corinthian Boys B, Ringmahon Park, 6.30pm, Gordon O'Leary;

 

Umbro 15 Division 4
Leeds A v Corinthian Boys A,  Leeds Park,  6.30pm,  Danny O'Flynn;


TUE APR 8
Beamish Stout Junior League Cup Final
College Cors A v Mayfield Utd / Ringmhaon Rgs A, Turners Cross , 7.30pm
(M. O’Connell, L. Murphy, M. O'Flynn)

Beamish Stout Junior League 12

College Cors Ath v Leeside, Main Pitch Pitch, 6.30pm,     (M. Barry) 1

Put Up and Take Down Goals

Daly Industrial Supplies Youths                                                                                                                  

College Corinthians   v  Rockmount, Top Pitch, 6.15pm,  T Collins, 2

Put Up and Take Down Goals

Under 18 Division One

Greenwood V College Corinthians A, 6.15pm


WED APR 9
Daly Industrial Supplies U17 Premier                                                                                                                       Leeds   v    College Corinthians A, Leeds Park,  6.15pm, D Buckle

Beamish Stout Senior Premier Division
Everton v College Corinthians, Everton Park, 6.30pm,  (D. Deady, R. Murphy, L. Murphy)

U13 Local Cup
Ringmahon Rangers v Corinthian Boys, Ringmahon Park,  6.30pm,  Donal O'Connor;

Umbro 16 Division 2
Corinthian Boys A v Passage United, Back Pitch, 6.30pm,   Billy Noonan; 1

Put Up and Take Down Goals

THU APR 10

Daly Industrial Supplies Youth Premier                                                                                                            Castleview    v  College Corinthians,  O Sullivan Park, 6.15pm, E Harte

Daly Industrial Supplies Youths League 1                                                                                                           

 College Corinthians   v  Midleton ,  ??,  6.15pm, P  Buckley 1

Put Up and Take Down Goals
 

FRI APR 11

Umbro 12 Division 3
Corinthian Boys A v Killinardrish Coachford, Top Pitch,  6.30pm, Marek Rajszczak; 2

Put Up Goals
Umbro 12 Division 5
Douglas Hall A v Corinthian Boys B, Moneygourney, 6.30pm, Jack Cole;

Umbro 14 Division 2
Springfield Ramblers v Corinthian Boys A, John Murphy Memorial Park, 6.30pm, Denis Morley;

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • seefineng

  • southcounty.jpg

  • soundstore.jpg