Fixtures Friday march 20th to Wednesday March 25th

FRIDAY 20th MARCH

Beamish Stout Floodlit League

21:00     Rockmount                    vs   College Corinthians          The Mardyke                     T. Long

SATURDAY 21st MARCH

Beamish Stout Junior Premier Division

14:30     College Corinthians       vs   Midleton                          Main Pitch                    P. O’Keeffe

Put Up and Drop Goals

1

Daly Industrial Supplies Youth Premier League

14:30     St. Marys  V  College Corinthians , St. Marys Park,                    K. O’Keeffe

Under 11 Division 2

10.30am: Corinthian Boys A  V  Youghal Utd.; Back Pitch;    John Moloney

2

Umbro 11 Premier

11:45

Corinthian Boys

vs

Carrigaline United

Back Pitch

John Moloney

   

3

Umbro 13 Division 2

10:30

St Marys A

vs

Corinthian Boys A

St Marys Park

Ross Moynihan

U15 National Cup

17:00

Belvedere

vs

Corinthian Boys

Clontarf All Weather

Local Ref

 

Umbro 15 Division 3

11:45

Midleton A

vs

Corinthian Boys A

Knockgriffin

Bryan Forde

SUNDAY 22nd MARCH

 

 

 

 

 

Umbro 14 Premier

10:30

Corinthian Boys

vs

Buttevant

Top Pitch

Jack Cole

Put Up Goals

1

Umbro 14 Division 1

10:30

Corinthian Boys A

vs

Douglas Hall

Back Pitch

Tadg Goggin

                 

Put Up Goals

3

Senior Friendly V Cors Under 17 Team, Main Pitch, 10.30am;

2

Take Gear Out Of Dressing Rooms; Put Up and Drop Goals

U13 National Cup

12:00

Corinthian Boys

vs

Carrigaline United

Top Pitch

Craig Noonan

2

U16 National Cup

14:00

Corinthian Boys

vs

Cherry Orchard

Top Pitch

Andrew Doyle

Drop Goals

1

Daly Industrial Supplies U17 League 1

14:30     College Corinthians        vs   Riverstown Brooklodge     Back Pitch                     N.Cunneen

Drop Goals

3

WEDNESDAY 25th MARCH

FAI Umbro Cup U17 Semi-Final

20:00    Herbertstown                   vs   College Corinthians        Jackman Park                   FAI

 

 

 

 

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • seefineng

  • southcounty.jpg

  • soundstore.jpg