Fixtures Friday April 22nd to Thursday 28th

Friday 22/04/2016

Beamish Stout Floodlit Shield Semi-Final

19.00 Mayfield v College Corinthians, Mardyke (R.Crean)

Ted Healy Cup S / Final

18.30 Passage FC v College Corinthians, Rockenham (N Cunneen, J Walsh, J Philpott)

UU17 League1

18.30 Youghal United v College Corinthians A, Ardrath Park   

 

Saturday 23/04/2016

Beamish Stout Senior Premier Division

14.00 College Corinthians v Bandon, Castletreasure – Main Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (D.Deady, J.Mannix, B.Noonan)

Beamish Stout Junior Premier Division

14.00 Everton v College Corinthians, Everton Park (P.McAuliffe)

Youths League1

14.00 College Corinthians A v Carrigaline United, Castletreasure – Top Pitch – Rm 2 (Drop Goals) (J Philpott)

U11 GROUP 8

10:30  Midleton A v Corinthian Boys B, Mart Field

U11 GROUP 10

10:30  Douglas Hall B v Corinthian Boys C, Moneygourney

U12 DIVISION 2

12:00  Corinthian Boys A v St. Mary’s, Castletreasure – Back Pitch – Rm 3 (Drop Goals)

U14 DIVISION 2

10:30  Corinthian Boys A v Fermoy, Castletreasure – Back Pitch – Rm 2 (Put up Goals)

U14 DIVISION 5

10:30  Riverstown A v Corinthian Boys B, GACA

U15 PREMIER

11:45  Buttevant v Corinthian Boys, Abbeyview

U15 DIVISION 1

10:30  Corinthian Boys A v Corkbeg, Castletreasure – Top Pitch – Rm 1 (Put up Goals)

 

Sunday 24/04/2016

U17 League 1

14.00 College Corinthians A v Springfield Ramblers, Castletreasure – Main Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (T Goggin)

U11 Group 1

10:30  Fermoy v Corinthian Boys, Carrig Park

U11 Group 7

11:45  Crosshaven v Corinthian Boys A, Camden

U12 DIVISION 6

10:30  Crosshaven A v Corinthian Boys B, Camden

U14 PREMIER

12:00  Riverstown v Corinthian Boys, GACA

U16 DIVISION 2

10:30  Mayfield United v Corinthian Boys A, Mayfield Park

 

Monday 25/04/2016

U15 DIVISION 4

19:00 Corinthian Boys B v Springfield Ramblers B, Castletreasure – Top Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals)

 

Tuesday 26/04/2016

O’Connell Cup Quarter Final

18.30 College Corinthians v Douglas Hall/Castleview, Castletreasure – Main Pitch – Rm 1 (Put up & Drop Goals) (P.O.Sullivan)

Beamish Stout Junior Premier Division

18.30 Carrigaline United v College Corinthians, Ballea Park (M.O.Connell)

U17 League1

19.00 Fermoy v College Corinthians A, Carrig Park (K Szatkowski)

U12 BLACKWATER MOTORS CUP

19:00 Corinthian Boys v Kinsale, Castletreasure – Main Pitch – Rm 2 (Put up & Drop Goals)

U14 SKECHERS CUP

18:45 Rockmount v Corinthian Boys, Rockmount Park

 

Wednesday 27/04/2016

Youth Premier League

19.00 Rockmount v College Corinthians, Rockmount Park (N Cunneen)

U16 JOMA/SPORTSGEAR DIRECT CUP

18:30 Lakewood Athletic v Corinthian Boys, Lakewood

 

Thursday 28/04/2016

Ted Healy Cop Final

18.45 Leeside v College Corinthians, Ringmahon Park (S O’Flynn, N Cunneen, J Philpott)

U13 DIVISION 3

19:00 Park United v Corinthian Boys A, Brigown Park

U15 DENNEHY'S HEALTH & FITNESS CUP

18:30 Greenwood v Corinthian Boys, Togher

U15 DIVISION 4

19:00 Ringmahon Rangers A v Corinthian Boys B, Ringmahon Park

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • seefineng

  • southcounty.jpg

  • soundstore.jpg