Fixtures August 25th to Sept 1st

Fixtures Friday August 25th to Friday September 1st

 

Friday August 25th

Under 17 Premier Division

19.00:  College Corinthians V Carrigaline Utd. Back Pitch, Room 1, 

Put Up & Drop Goals

U17 Division 1

19.00:  College Corinthians A v Springfield Ramblers A, Top Pitch, Room 2

Put Up Goals

Beamish Stout Senior Premier Division

Midleton  v  College Corinthians, Knockgriffin, 7.30pm (P.O.Sullivan, R.Murphy, S.O.Flynn)

 

Saturday August 26th

Undr 13 Premier Division

10.00:  Corinthian Boys V Ringmahon Rangers,  Main Pitch, Room 1,

Put Up & Drop Goals

Under 13 Division 4

10.00: Mallow Utd. B   V  Corinthian Boy B,  Academy Pitch

Under 13 Division 7

10.00: Park Utd. A  V  Corinthian Boy C, Brigown

Under 15 Division 3

11.15: Corinthian Boys A  V  Leeds,  Top Pitch, Room 2,

 Drop Goals

Under 15 Premier

11.15; Midleton  V  Corinthian Boy, Knockgriffin

Youth League Premier Division

Carrigaline Utd.  V  College Corinthians, 5pm, Ballea Park

 

Sunday August 27th

Beamish Stout Junior Premier Division

College Corinthians  v  Carrigaline Utd, 10.45am, Main Pitch, (J.Thompson) Room 1

Put Up and Drop Goals

Beamish Stout Junior Division 2

Douglas Hall Ath. V Corinthians Academicals,  Moneygourney, 2pm

U17 Premier Division

14.00 College Corinthians v  Douglas Hall, Top Pitch, Room 1

Drop Goals

Under 17 Division 1

14.00: Coachford  V  College Corinthians A, Gleeb

Under 12 Premier Division

11.45: Corinthian Boys  V  Leeside, Back Pitch, Room 3

Under 12  Division 1

13:00 Corinthian Boys A   V Mayfield Utd., Back Pitch, Room 2

Under 16 Premier Division

10.00: Corinthian Boys  V  Blarney Utd., Top Pitch, Room 2

Put Up Goals

Under 14 Division 1

10.00: Rockmunt V Cor Boys A, Rockmount Park

 

Monday August 28th

Under 12 Division 5

18.30: Corinthian Boys B V Castleview A, Back Pitch, Room 2

Under 16 Division 4

18:30: Carrigaline Utd.  B  V  Corinthian Boys B,  Rockinham Park,TBC

U14 Premier League

18.30  Mallow Utd. V Corinthians Bpys  St. Gobnaits Park

 

Tuesday August 31st

Under 14 Division 1

18.30: Ballincollig V Corinthian Boys A

Under 14 Division 5

18.30: Blarney Utd. A V Corinthian Boys A

 

Wednesday August 30th

Keane Cup 2nd Round

Mallow/Castleview  v  College Corinthians/Fermoy, Venue Later, 6.30pm  (R.Murphy)

Beamish Stout Junior League Cup 2nd

College Corinthians  v  Douglas Hall, Main Pitch,  6.30pm  (M.O.Connell

Room 1, Put Up and drop Goals

Daly Industrial Supplies Youth League Fixtures

St Marys V College Corinthians, St Marys Pk  A O Connell, 6.45pm

Under 16 Premier Division

18.30: Corinthian Boys  V  Douglas Hall, Top Pitch, Room 2

Put Up and drop Goals

 

Thursday August 31st

U12 Division 7

18.30 Watergrasshill Utd. A V   Corinthians Boys C , Skehanagh

Under 12 Division 8

18.30: Cobh Ramblers  V Corinthians Boys D, John Murphy Memorial Park

Under 13 Premier Division

18.30: Midleton V Corinthian Boys, Knockgriffin Park

Under 14  Premier Division

18.30  Blarney Utd. V Corinthian Boys, O’ Shea Park

Under 15 Premier Division

18.30: Douglas Hall V  Corinthian Boys, Moneygourney

Under 16 Division 2

18:30: Greenwood V Corinthian Boys A, Coffey Field

 

Friday Sept 1st

Daly Industrial Supplies U17 Premier League

Buttavent  V College Corinthians , 7.30 k.o, Abbeyview  J Thompson

Daly Industrial Supplies U17 League1

College Corinthians A  V Carrigaline Utd A, Top Pitch  A McDonagh,

Room 2, Put Up Goals

Under 12 Premier Division

18.30: Douglas Hall V Corinthian Boys, Kenedy Park

Under 12 Division 1

18.30  Corinthian Boy A V Blarney Utd.  Back  Pitch, Room 2

Under 13 Division 2

18.30: Bandon V  Corinthian Boys A

 

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • seefineng

  • southcounty.jpg

  • soundstore.jpg