Fixtures April 13th To April 18th

Saturday April 13th

 

Under 7

Corinthian Boys V Midketon, Back Pitch, 1pm

 

Under 9

Corinthian Boys A V  Avondale Utd.,  Back Pitch, 5pm

 

Under 12 Cork Schoolboys League Representative Team

Training – Main Pitch, 12pm

 

Corinthians Under 8’s 

Training on Top Pitch, 12.30pm

 

Youths Premier League

Springfield Ramblers  V  College Corinthians, John Murphy Park, 3pm

 

Munster Senior League Junior 1A Division

Midleton  v  Corinthians Academicals, Knockgriffin Park, 7pm  (P.Braganza)

 

Sunday April 14th

 

Under 16 John Cooke Cup

Corinthian Boys A  V  Midleton A, Back Pitch, 10am, Room 1,

Put Up & Drop Goals

 

Under 14 Local Cup

Corinthian Boys V  Ringmahon Rangers, Top Pitch, 11.45am,   Room 2,

Put Up Goals

 

Under 14 Leonard Gould Cup

Corinthian Boys B  V Midleton B, Main Pitch, 1.15pm, Room 3,

Put Up & Drop Goals

 

Under 17

Premier Division

College Corinthians, V  Blarney Utd. 3pm, Top PitchRoom 1,

 Drop Goals

 

Under 17

Division 1

St Marys v College Corinthians St Marys Park (J. Sweeney) 3pm

 

Under 10

Corinthian Boys V  Ringmahon Rangers, Back Pitch, 12pm

 

Under 8

Corinthian Boys  V Douglas Hall, Back Pitch, 4pm

 

Monday Aoril 15th

 

Beamish Stout Floodlit Cup

College Corinthians  v  Rockmount, Moneygourney, 9pm  

 

Tuesday April 16th

BEMISH STOUT SENIOR CUP 1ST ROUND

College Corinthians  v  Avondale Utd, Main Pitch, 6.30pm  (D.Fogarty) Room 1,Put Up & Drop Goals

 

Wednesday April 17th

BMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

College Corinthians  v  Rockmount, Main Pitch, 6.30pm  (J.Henne, Room 1

Put Up & Drop Goals

 

Under 13 Con Elliot Cup

18:30: Cor Boys A  V  Strand Utd., Top Pitch, Room 2,

Put Up & Drop Goals

 

Under 13 Con Elliot Cup

18:30: Cor Bos B  V  Everton, Back Pitch, Room 3

Put Up & Drop Goals

 

Under 14 Division 3

18:45: Coachford V  Cor Boys B, The Glebe

 

 

Thursday April 18th

Youths Premier League

College Corinthians  V  Lakewood Ath. Top Pitch, 6.30pm

Put Up & Drop Goals

 

Under 12 Division 1

18:45: Springfield Ramblers  V  Cor Boys A, John Murphy Park

 

Under 12 Division 7

18:45:  Riverstown B V  Corinthian Boys B, GACC

 

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • cab.jpg

  • seefineng

  • southcounty.jpg

  • soundstore.jpg